profilometr - NA technology.pl

Profilometr

W szerokiej gamie dostarczanych przez nas urządzeń pomiarowych bardzo ważną rolę odgrywają profilometry optyczne. Te nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenia znajdują zastosowanie m.in. przy pomiarach chropowatości oraz konturu. Sprzęt, który proponujemy, wykorzystuje się zarówno w środowisku produkcyjnym, jak i w badaniach laboratoryjnych. Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi producentami oraz dostawcami, dzięki czemu każdy oferowany przez nas profilometr stanowi synonim niezawodności, prostej obsługi oraz zaawansowanych funkcjonalności.
poznaj Szczegóły

Profesjonalny pomiar chropowatości - profilometr optyczny

Chropowatościomierze, określane często jako profilometry, stanowią jeden z podstawowych typów urządzeń wykorzystywanych przy ocenie struktury oraz badaniu nierówności rozmaitych powierzchni. W wielu przypadkach chropowatość produktu stanowi właściwość kluczową z punktu widzenia parametrów jego użyteczności, dlatego jej precyzyjne pomiary wykonywane są zarówno na poszczególnych etapach produkcji, jak i w trakcie prac końcowych.

Zaawansowane technologicznie urządzenie, jakim jest profilometr, umożliwia pomiary wykonywane metodą stykową lub bezstykową (optyczną). Profilometr optyczny daje inne możliwości pomiaru niż urządzenia do badania stykowego, dlatego na etapie zakupu bardzo ważne jest to, by wybrać chropowatościomierz idealnie dopasowany do indywidualnej specyfiki danego procesu badawczego.

Przyrządy do pomiaru konturu i chropowatości CHOTEST to najnowocześniejsze urządzenia pomiarowe z końcówkami kontaktowymi do pomiaru kształtu i jakości powierzchni.
Dzięki wysokiej jakości wykonania, zastosowaniu najnowocześniejszych technologii oraz najwyższej jakości materiałów, stały się bardzo poszukiwanymi urządzeniami do pomiaru skomplikowanych kształtów i bardzo małych detali.

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę przyrządów stacjonarnych do pomiarów w laboratorium, jak również przenośnych przyrządów ręcznych do szybkiej mobilnej kontroli jakości powierzchni wszędzie tam, gdzie jest to wymagane.

Wszystkie oferowane przyrządy pomiarowe mają dużą liczbę opcjonalnych akcesoriów, elementów mocujących, końcówek pomiarowych do prawie wszystkich zastosowań i wszystkie można podłączyć do komputera PC w celu eksportu danych pomiarowych i ich dokładnej analizy.

Najbardziej wyrafinowane modele CHOTEST umożliwiają pomiar kształtu i jakości powierzchni w jednym cyklu pomiarowym za pomocą jednego detektora (końcówki).

profilometr optyczny - NA technology.pl
profilometr optyczny do pomiaru chropowatości - NA technology.pl

Instrumenty CHOTEST serii SJ

Zupełnie nowa generacja instrumentów laboratoryjnych CHOTEST może łączyć przyrząd do pomiaru konturu i miernik chropowatości. Pomiary konturu i chropowatości przeprowadzane są za pomocą zmotoryzowanych i programowalnych osi.
Seria CHOTEST SJ... niesie ze sobą wiele ulepszeń zapewniających większą dokładność, komfort użytkowania oraz ochronę urządzenia przed uszkodzeniem jego części, w szczególności ramion pomiarowych i końcówek.

Dzięki innowacjom seria SJ... może pochwalić się np. jednymi z najwyższych w swojej klasie prędkości przesuwu w osiach X i Z, co znacznie pomaga skrócić cykl pomiarowy.
Dzięki funkcji stopniowego opuszczania ramienia detektora w trybie pomiaru ręcznego i automatycznego urządzenie zapobiega nagłym gwałtownym spadkom końcówki z mierzonego elementu oraz zabezpiecza końcówkę pomiarową przed uszkodzeniem.

Nieodzownym elementem oferowanych przez nas urządzeń jest również Inteligentny System Ochrony przed Kolizją. Gdy sonda pomiarowa zderzy się z badanym obiektem / uchwytem lub na sondę pomiarową działa zbyt duża siła rozciągająca podczas skanowania, urządzenie przerywa skanowanie i informuje użytkownika o konieczności ochrony sondy pomiarowej i układu pomiarowego.

Oferujemy również szereg akcesoriów do urządzeń służących do mocowania i optymalnego pozycjonowania mierzonej części podczas pomiaru.

Wybierz z naszej oferty urządzeń z serii SJ i uzyskaj partnera do automatycznego pomiaru drobnych szczegółów Twoich produktów, a nawet jakości powierzchni Twoich części.
Wysoka rozdzielczość
Większa wydajność
Szybki zwrot inwestycji

Pomiar konturu

profilometr do pomiaru konturu CHOTEST SJ 5718

Pomiar konturu 
SJ5718

Opis przyrządu:

Przyrząd do pomiaru konturu CHOTEST SJ 5718 jest przeznaczony do pomiaru mniejszych części ze względu na bardzo łatwą obsługę i szybki pomiar z naciskiem na jakość i przystępną cenę.

Urządzenie opiera się na zmotoryzowanym ruchu w osiach X, Z oraz automatycznym pochylaniu ramienia pomiarowego w osi Z1.

Nie trzeba dodawać, że ma system kontroli kolizji.

Podstawowe parametry urządzenia:
Zakres pomiarowy osi X: 0~100mm
Błąd wskazania osi X: ±(0,6+2L/100)µm
Zakres pomiarowy osi Z1: ±30mm
Rozdzielczość osi Z1: 0,1 μm
Błąd wskazania osi Z1: ±(0,6+|5H|/100)µm
Siła pomiarowa jest regulowana w sposób ciągły: 10mN~150mN
Rozdzielczość siły pomiarowej: 0,2mN
Szybkość skanowania: regulacja w zakresie 0,05 ~ 5 mm/s
profilometr do pomiaru konturu CHOTEST SJ 5760

Pomiar konturu 
SJ5760

Opis przyrządu:

Przyrząd do pomiaru konturu CHOTEST serii SJ wyposażony jest w jednostkę przemieszczenia oraz czujnik do pomiaru profilu. Jego domeną jest szybki pomiar profili w trybie pojedynczym oraz CNC.

Urządzenie do pomiaru konturu CHOTEST serii SJ można w każdej chwili doposażyć w jednostkę i oprogramowanie do pomiaru chropowatości, bez konieczności rozległej przebudowy urządzenia.

Urządzenie dostarczane jest m.in. zestawy wzorców do szybkiej i wygodnej kalibracji urządzenia przez użytkownika.

Podstawowe parametry urządzenia:
Zakres pomiarowy osi X: 0~200mm
Błąd wskazania osi X: ±(0,6+1,5L/100)µm
Zakres pomiarowy osi Z1: ±25mm
Rozdzielczość osi Z1: 0,01 μm
Błąd wskazania osi Z1: ±(0,6+|4H|/100)µm
Siła pomiarowa jest regulowana w sposób ciągły: 10mN~150mN
Rozdzielczość siły pomiarowej: 0,2mN
Szybkość skanowania: regulacja w zakresie 0,05 ~ 5 mm/s
profilometr do pomiaru konturu CHOTEST SJ 5701

Pomiaru konturu i chropowatości SJ5701

Opis przyrządu:

Połączony model urządzenia CNC CHOTEST do pomiaru konturu i chropowatości wyposażony jest w dwa oddzielne wymienne jednostki.

Jednostka pomiaru chropowatości i jednostka pomiaru profilu są bardzo łatwo wymienialne, a nieużywana jednostka jest zawsze bezpiecznie przechowywana w stojaku przymocowanym do granitowej płyty instrumentu, chroniona przed uszkodzeniem.

Przyrząd dostarczany jest z m.in. kompletnym zestawem wzorców do szybkiej i wygodnej kalibracji przyrządu przez użytkownika.

Podstawowe parametry urządzenia:
Jednostka pomiaru profilu (konturów):
Zakres pomiarowy osi X: 0~200mm
Błąd wskazania osi X: ±(0,6+1,5L/100)µm
Zakres pomiarowy osi Z0: ±25mm
Rozdzielczość osi Z0: 0,01 μm
Błąd wskazania osi Z0: ±(0,6+|4H|/100)µm
Siła pomiarowa jest regulowana w sposób ciągły: 10mN~150mN
Rozdzielczość siły pomiarowej: 0,2mN
Szybkość skanowania: regulacja w zakresie 0,05 ~ 5 mm/s

Jednostka miary chropowatości:
Zakres pomiarowy: X: 200mm; Z0: ±800µm
Błąd prostoliniowości: ≤0,15µm/20mm, ≤0,4µm/100mm
Błąd wskazania: ± (0,005+0,025A) μm, A (Ra) μm
Rozdzielczość: Z0: 0,001µm
Szybkość skanowania: regulacja w zakresie 0,05 ~ 0,5 mm/s
profilometr do pomiaru konturu CHOTEST SJ 5730

Pomiaru konturu i chropowatości SJ5730

Opis przyrządu:

Perła w naszej ofercie urządzeń pomiarowych do pomiaru kształtu i jakości powierzchni. Przyrząd CNC do pomiaru profilu i chropowatości z jednym połączonym czujnikiem zastępuje dwa tradycyjne urządzenia: przyrząd do pomiaru konturu i przyrząd do pomiaru chropowatości.

Za pomocą tego zespołu urządzenie może analizować zarówno parametry profilu, jak i chropowatości z jednego pomiaru, co znacznie skraca czas pomiaru łączonego i nie wymaga wymiany zespołów czujnikowych.

Obecna generacja tego połączonego urządzenia przynosi znacznie większą szybkość pomiaru, oszczędność czasu, nowe funkcje oceny oraz możliwość zwiększenia zakresu pomiarowego Z1 dzięki rozszerzonym dotknięciom.

Podstawowe parametry urządzenia:
Zakres pomiarowy osi X: 0~100mm
Oś Z1:
Zakres: ±7mm (standardowe ramię pomiarowe L85mm)
Zakres: ±8mm (Opcjonalne ramię pomiarowe L95mm)
Zakres: ±10mm (Opcjonalne ramię pomiarowe L110mm)
Rozdzielczość: 0,1 nm
Dokładność pomiaru profilu:
Kąt: ≤1’
Z1: ≤±(0,5+|6H|/100)μm
    Standardowa dokładność łuku Pt: ≤±0,3 µm
    Standardowa kula: ≤±(1+R/20)μm
Dokładność pomiaru chropowatości: Ra ≤ ± (4 nm + 2,0% A)
Szybkość skanowania: regulacja w zakresie 0,05 ~ 5 mm/s
Po skanowaniu zarówno profilu, jak i chropowatości
Pomiar siły: (3 ~ 4) mN
profilometr – oprogramowanie do pomiaru konturu i chropowatości

Potężne i intuicyjne oprogramowanie 

Każde urządzenie do pomiaru konturu i chropowatości powierzchni CHOTEST w podstawowej konfiguracji wyposażone jest w wysokowydajne oprogramowanie pomiarowe w języku polskim.

Sterowanie programowe jest bardzo intuicyjne i przyjazne nawet dla mniej doświadczonych użytkowników. Każdy szybko uczy się, jak opanować rutynę pomiarową, a także tworzenie automatycznych programów części.

Oprogramowanie obsługuje pracę z plikami CAD i profilami CAD oraz umożliwia import danych profilu w formacie PDF. Oferuje opcje eksportu danych do Worda lub Excela.
Umożliwia przetwarzanie danych pomiarowych do oceny statystycznej.

Zaoferuje ci łatwą edycję szablonów protokołów do wydawania danych pomiarowych w szerokiej gamie formatów.

Jest rzeczą oczywistą, że oprogramowanie jest kompatybilne z systemami operacyjnymi WIN 10 i WIN 11.
skontaktuj się z nami
Pomiar jakości powierzchni (chropowatości)

Przykładowe zastosowania:

profilometr - zastosowanie

Parametry oceny chropowatości powierzchni:

profilometr – parametry oceny chropowatości

Nasze Usługi:

Dla wszystkich oferowanych urządzeń do pomiaru konturu i chropowatości oferujemy pełen serwis uruchomieniowy, kalibrację zgodnie z procedurą producenta oraz szkolenie operatorów m.in. wydanie certyfikatu zawodowego po pomyślnym ukończeniu kursu.

Opieka posprzedażowa:

Nasza opieka posprzedażowa respektuje koncepcję szybkiej reakcji w przypadku awarii. Oferowane przez nas urządzenia sterowane za pomocą komputera PC posiadają możliwość zdalnej obsługi i diagnozy usterek za pomocą serwisu Pomoc ON-LINE. Centrum Obsługi Klienta oraz usługa Teleserwisu (telefoniczne porady techniczne) dostępne są dla wszystkich naszych Klientów w dni robocze w godzinach od 8:00 do 16:00.

EFFECTIVE INDUSTRIAL SOLUTIONS
PROFORMAT