System pomiarowy - NA Technology

Systemy kontrolno-pomiarowe

Odpowiadając na zróżnicowane potrzeby odbiorców z wielu branż i gałęzi gospodarki, proponujemy zaawansowane technologicznie, bezkontaktowe oraz w pełni zautomatyzowane systemy kontrolno-pomiarowe. Bogata gama oferowanych rozwiązań obejmuje m.in. współrzędnościowe maszyny pomiarowe, systemy wizyjne dla przemysłu czy bezkontaktowy system optyczny do pomiaru wymiarów.

Nasza oferta systemów kontrolno-pomiarowych adresowana jest do zakładów produkcyjnych działających m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, przetwórstwie tworzyw sztucznych, medycynie oraz wielu innych branżach. Jesteśmy w stanie dostarczyć najbardziej specjalistyczny system pomiarowy o parametrach precyzyjnie dopasowanych do potrzeb danego przedsiębiorstwa.
poznaj Szczegóły
Łatwość
Szybkość
Dokładność
dystrybutor systemów pomiarowych

Dlaczego warto wybrać 
nasze systemy pomiarowe?

Decydując się na współpracę w ramach zakupu naszych zaawansowanych rozwiązań, takich jak współrzędnościowa maszyna pomiarowa lub bezkontaktowy system optyczny do pomiaru odległości, zyskują Państwo precyzyjną, kompleksową oraz innowacyjną architekturę, pozwalającą optymalizować procesy przemysłowe. 

System pomiarowy - korzyści

Główne korzyści, jakie płyną ze współpracy z NA TECHNOLOGY, to:

 • możliwość optymalizowania procesów przemysłowych w przedsiębiorstwie,
 • automatyzacja kontroli jakości produkowanych wyrobów,
 • ograniczenie ilości zużywanych zasobów,
 • zwiększenie wydajności produkcji,
 • rozwiązania dopasowane do specyfiki danej branży i potrzeb firmy,
 • kompleksowy serwis, szkolenia, pełna obsługa posprzedażowa.
skontaktuj się z nami
EFFECTIVE INDUSTRIAL SOLUTIONS

Współrzędnościowe maszyny pomiarowe

Jednym z najważniejszych typów rozwiązań są współrzędnościowe maszyny pomiarowe (ang. Coordinate Measuring Machine, CMM), pozwalające na prowadzenie precyzyjnych pomiarów przestrzennych obiektów o skomplikowanej budowie. Urządzenia te, dzięki wyposażeniu w zaawansowane systemy pomiarowe do mierzenia w trzech osiach (XYZ), oraz sondę lokalizacyjną, pozwalają na pomiary różnych przedmiotów z zachowaniem bardzo wysokiej dokładności. 

Współrzędnościowa maszyna pomiarowa może być wykorzystywana m.in. do pomiaru:

 • odchyłek położenia oraz kształtu,
 • kół zębatych o dowolnym zarysie,
 • wielu innych przedmiotów.

Współrzędnościowa maszyna pomiarowa - informacje o wymiarach elementów

Informacje o wymiarach elementów mierzonych za pomocą maszyn współrzędnościowych przedstawiane są w formie zbioru współrzędnych na drodze stykowej lub bezstykowej. Do odczytania oraz interpretacji rezultatów badania niezbędny jest komputer z odpowiednim oprogramowaniem. Aby system kontrolno-pomiarowy zachowywał swoje właściwości i umożliwiał mierzenie z niezbędną precyzją, urządzenie należy regularnie kalibrować, w czym oczywiście zapewniamy swoje profesjonalne wsparcie.

Asortyment maszyn współrzędnościowych do pomiaru odległości obejmuje szeroką gamę rozwiązań o zróżnicowanych parametrach, budowie oraz zastosowaniu. Dostarczamy urządzenia o wielu rozmiarach oraz klasach dokładności, co pozwala na wybór systemu pomiarowego 3D idealnie dopasowanego do Państwa indywidualnych potrzeb.

skontaktuj się z nami
system optyczny do pomiaru odległości - NA Technology
Przemysłowe systemy wizyjne - NA Technology

Wizyjne systemy pomiarowe dla przemysłu

Istotnym elementem naszej oferty w zakresie urządzeń kontrolno-pomiarowych są także przemysłowe systemy wizyjne. Czujniki, inteligentne kamery, a także systemy machine vision o zaawansowanych możliwościach technologicznych, to obecnie stały element wyposażenia nowoczesnej linii produkcyjnej. Główną zaletę zastosowania tego rodzaju rozwiązań stanowi możliwość precyzyjnego pomiaru i analizy właściwości produktu na różnych etapach jego wytwarzania. Przemysłowy system wizyjny jest przez nas projektowany i tworzony od podstaw, w oparciu o najszybszej jakości podzespoły oraz komponenty, co gwarantuje maksymalne dopasowanie do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

Firmy wykorzystujące wizyjny system pomiarowy, zyskują wsparcie w zakresie:

 • skuteczniejszej i dokładniejszej kontroli jakości,
 • optymalizacji procesów produkcyjnych,
 • wsparcia logistyki.

Przemysłowe systemy wizyjne

Stawiając na nowoczesne przemysłowe systemy wizyjne, Państwa przedsiębiorstwo zyskuje możliwość bezdotykowego, w pełni zautomatyzowanego badania produktów oraz obiektów. Nasza wiedza oraz specjalistyczne doradztwo pozwalają nam zapewnić pełne wsparcie w zakresie konfiguracji, bieżącej obsługi oraz serwisu systemu pomiarowego. Szeroka gama rozwiązań pomaga natomiast dopasować instalację do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa.

skontaktuj się z nami

Bezkontaktowe pomiary

Trzecim filarem, o który oparliśmy dostarczane przez siebie systemy pomiarowe i kontrolne, są rozwiązania w zakresie bezkontaktowego sprawdzania wymiarów. Rozwiązania takie jak czujnik optyczny do pomiaru odległości, czujniki prądów wirowych lub sond konfokalnych, znajdują szerokie zastosowanie przy automatyzacji pomiarów m.in. w przemyśle maszynowym, samochodowym, lotniczym oraz wielu innych dziedzinach. Przy projektowaniu naszych systemów wykorzystujemy bogata paleta czujników i rozwiązań o zróżnicowanych możliwościach. Ich szerokie możliwości konfiguracyjne czynią je praktycyzm i niezbędnym elementem współczesnych instalacji technologicznych, jak również pozwalają na samodzielne zastosowanie, np. w ramach prostych a powtarzalnych pomiarów wyrobów.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania oferty oraz wyceny na dedykowany system pomiarowy. Nasi eksperci precyzyjnie odpowiedzą na Państwa potrzeby, proponując zaawansowane technologicznie rozwiązania służące optymalizacji procesów przemysłowych, zwiększeniu wydajności produkcji oraz jeszcze dokładniejszej kontroli jakości.
skontaktuj się z nami
współrzędnościowa maszyna pomiarowa - NA Technology
EFFECTIVE INDUSTRIAL SOLUTIONS
PROFORMAT